صادرات عمده چرم

صادرات عمده چرم ایرانی

شرایط صادرات عمده چرم به چه صورت است؟ کدام چرم های طبیعی تولید ایران قابلیت صادراتی دارند؟ کدام کشورها بیشتر تمایل به واردات چرمهای مرغوب ایرانی دارند؟
صادرات عمده چرم
انواع چرم طبیعی صادراتی
چرم های طبیعی ایرانی یکی از انواع محصولات غیرنفتی ست که قابلیت صادرات و ارزآوری خوبی برای کشور دارد و اگر به خوبی و درستی انجام شود می تواند چرخ های اقتصاد را به حرکت درآورد و آن را پویا سازد. اما اینکه کدام چرم ها با چه ویژگی ها و خصوصیاتی امکان صادراتی شدن را دارند هم حائز اهمیت است.
در این قسمت از نوشتار به برخی از این چرمها اشاره خواهیم داشت:
* چرم گاوی
* چرم بزی
* چرم گوسفندی
* چرم های تزیینی
* چرم اشبالت
* چرم شترمرغ
توجه داشته باشید که این چرم ها می بایست درجه یک و مرغوب باشند و یک سری شرایط دیگر از قبیل امکان تولید در حجم بالا، رنگهای متنوع، و… را دارا باشند تا قابلیت صادراتی شدن پیدا کنند.
صادرات عمده چرم
کشورهای واردکننده چرم ایرانی
به دلیل شرایط جغرافیایی ایران، دام آن از کیفیت بالایی برخوردار است لذا اگر چرمها با درجه مرغوبیت و کیفیت بالایی تولید شوند کشورهای مختلفی از جمله ترکیه، ارمنستان، روسیه، آلمان و … تقاضای واردات چرم ایرانی را دارند که شرایط خوبی را برای تاجران این حوزه فراهم آورده تا بتوانند سود خوبی به دست آورند و در مقابل ارزآوری مناسبی هم برای کشور داشته باشند.
صادرات عمده چرم
صادرات انواع چرم طبیعی
چرم شروین یکی از برندهایی ست که شرایط مناسب صادرات را برای تاجران و صادرکنندگان در حوزه چرم و پوست را فراهم آورده تا بتوانند به راحتی چرم مدنظرشان را سفارش داده و بار را در داخل ایران یا با هماهنگی با شرکتهای حمل و نقل بین المللی در کشور مقصد تحویل بگیرند.
لازم به ذکر است که صادرات پوست خام (پوستی که دباغی نشده) توسط ایران ممنوع شده است چرا که ارزش افزوده ای ندارد و عوارض گمرکی بالایی دارد که صرفه اقتصادی ندارد. بنابراین بهترین حالت اینست که چرمهای کاملا دباغی شده را تجارت کنند تا هیچ مشکلی ایجاد نشود و علاوه بر سود مناسب برای تاجر، ارزآوری خوبی هم برای کشور داشته باشد و به اقتصاد کمک نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *