صادرات پوست چرم شترمرغ

صادرات پوست چرم شترمرغ طبیعی به ترکیه

صادرات پوست چرم شترمرغ به چه کشورهایی صورت می گیرد؟ ایران چقدر قابلیت تولید چرم شترمرغ طبیعی را دارد؟ شرایط صادرات این نوع چرم اصل به ترکیه چگونه است؟ میزان خرید و فروش سالیانه این نوع چرم و صادرات آن چگونه است؟

صادرات پوست چرم شترمرغ

پوست چرم شترمرغ طبیعی تولید ایران

چرم شترمرغ یکی از لوکس ترین چرمهای طبیعی و اصل است که ایران جزء برترین تولیدکنندگان آن به شمار می رود. از آنجا که به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوایی کشور ایران، پرورش شترمرغ رونق خوبی دارد؛ لذا سعی بر این شده تا در دنیای چرم بهترین چرمها از شترمرغ تهیه شود که علاوه بر عرضه در داخل کشور و خرید و فروش داخلی، امکان صادرات به دیگر کشورها و از جمله ترکیه فراهم آید تا هم محصولات تولیدی ایران به کشورهای دیگر عرضه شود و هم نقش خوبی در ارزآوری و صادرات غیرنفتی ایفا کند.

صادرات پوست چرم شترمرغ

شرایط صادرات پوست چرم شترمرغ

برای اینکه انواع چرم طبیعی و از جمله چرم شترمرغ (چه پوست بدن و چه ساق پای آن) به کشورهای دیگر صادر شوند می بایست یک سری ویژگی ها داشته باشند که در اینجا به برخی از مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

  • بدون سوراخ و آسیب بودن پوست خام (چه پوست چرم بدن، و چه ساق پای حیوان)
  • دباغی مناسب و کاملا صنعتی
  • قابلیت تولید در حجم بالا
  • امکان دباغی و تولید چرم کراست و فینیش (با رنگبندی متنوع) و مرغوبیت بالا

جالب است بدانید که ترکیه تنها کشوری نیست که می تواند مقصد چرمهای شترمرغ ایرانی باشد؛ بلکه کشورهای اروپایی، آسیایی، کشورهای حوزه CIS و … جزء تقاضاکنندگان برای واردات این چرم طبیعی لوکس به شمار می روند. و بد نیست بدانید که براساس سخنان معاون پیشین وزیر کشاورزی، سالانه حداقل ده تا 15 هزار تخته چرم شترمرغ از ایران صادر می شود، که ارزآور بسیار خوبی برای کشور می تواند داشته باشد.
از این رو صادرکنندگان و تاجران می توانند به راحتی سفارش محصول دهند و خرید خود را انجام دهند. اما باید حتما به این مسئله توجه داشته باشند که برای خریدشان به مراکز دست اول و صدالبته معتبر مراجعه کنند تا بتوانند خرید خوبی را تجربه کنند و کارشان ادامه دار باشد. خرید از شرکت ها و برندهایی مانند چرم شروین که عرضه مستقیم از کارخانه دارند، موجب می شود تا مشتریان بتوانند هرآنچه مدنظر دارند سفارش دهند و از سوی دیگر، قیمت ها نسبت به کیفیتی که خریداری می کنند بسیار مناسبتر خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *